top of page
1.png
m1.png

ZÜMRÜT ERKİN

(EARTH Dünya Regresyon Terapistler Birliği üyesi ve DMP Derin hafıza teknikleri uzmanı )

Dünya regresyon Enstitüsü  IBRT (World Regression Institute) Başkanı Jeffrey J.Ryan ve Janet Cunningham’dan klinik regresyon terapisi  eğitimi alarak  1-2. seviyelerini tamamladı. (2008)

Halen klinik psikoloji alanında Master eğitimi almaktadır.

 

Başkent üniversitesinden ilişki ve evlilik danışmanlığı eğitimi almıştır.

Roger Woolger Training international, Dr.Roger Woolger ve Juanita Puddifoot’tan 3 yıl DMP (Deep Memorie Process - Derin Hafıza Teknikleri) üzerine eğitim alarak DMP alanında onaylı  türkiyedeki  ilk  uygulayıcılarından biri oldu. Dr Roger Woolger'ın “Geçmiş Yaşamlarımızı İyileştirme” isimli Türkçe CD kitabın seslendirmesini yaptı.

2011 WCRT (World Congress Regresion Therapy ) 4.Dünya Regresyon Kongresine  ve 2014 de Portekiz- portodaki  5.WCRT  kongresine katıldı ve Regresyon alanındaki çalışmaları sonucu Dünya Regresyon Terapistler  Birliğinin (The  EARTH) profesyonel üyesi kabul edildi

 

İngiltere The International Scholl of Energy Gateway'den Juanita Puddifoot'dan şamanlık eğitimi aldı. (2012)

Earth College'da Advanced program olarak ( European Association for Regression Therapy College ) Marion Boon'dan “Organların Şifa Amaçlı rejenarasyonu ve uyarılması” (life prelude) üzerine atölye çalışmasına katıldı (2014)

EARTH uzmanlarından Dr  Hans TenDam un “ruh ve beden bütünleştirilmesi”  (transformation throught core-issue exploration)ve “ana meselenin keşfi aracılığıyla dönüşüm” ve “ileri düzey regresyon”üzerine   “ düşük enerjili –hangover- geçmiş yaşamların iyileştirilmesi –psikolojik körlük ve sağırlık- kapatma komutları “ isimli yaptığı atölye çalışmalarına katıldı (2012)

EARTH uzmanlarından  Trisha  Caetano’dan (european association for regression therapy college ) tacizler “working with abuse”  üzerine eğitim aldı.

Avrupa regresyon uzmanları birliğinin ve EARTH uzmanlarından Karen stemkens den “ kalbinizle bağlantı ve kalpten yaşamak” isimli eğitimi aldı.

 

EARTH uzmanlarından Chris Alis’den “çocuklarla resim ve kille regresyon” workshopuna katıldı.

Uluslararası “recall healing institute” başkanı Gilbert  Renaud PhD den recall healing seviye 1-2 ve ayrıca,  “overweight,anorexia& digestive disorders” kilo ve beslenme sorunları,  ayrıca “rüyalar ve semboller”  üzerine eğitimler  aldı.

Dr Krishananda Trobe ve eşi Amana Trobe’dan  “çocukluk yaralarının şifalandırılması” nı kapsayan “sevgiyi öğrenmek” isimli 2 aşamalı eğitimlerine  katıldı ve diplomasını aldı.

Juanita Puddifoot ‘dan  “gölge yaşamların iyieştirilmesi” ve obsesyon,yeminler, lanet,büyü  üzerine eğitim aldı, Ayrıca Türkiye’deki  bazı eğitimlerine asistan olarak katılmıştır.

Dinamik tiyatronun yaratıcısı Mark Wentworth  Flipe De Moura’dan  “soyağacı regresyonu - atasal kökleri yenden bağlamak  - renklerle  terapi 1. Aşama” ve  “içimizdeki tanrıça-kadın arketipleri”   üzerine  atölye çalışmalarına katıldı.

 

Bilinç okulunda 10 bölümlük “tanrıça ve tanrılar” üzerine program hazırladı ve Dr Roger Woolger ın çalışmalarından esinlenerek kendine özgü bir teknik geliştirdi.

 

İntegral ruhsal ve zihinsel gelişim merkezinde Fadime Emir’den Reiki 1-2-3 aşamaları  eğitimi aldı ve Reşat Güner’in NLP çalışmalarına katıldı.

 

Oughten House Foundation da Dr Robert  V.gerard ın düzenlediği 1. Ve 2.DNA aktivasyonu üzerine eğitimler aldı (2007).

 

Ülker Polat’dan  “Bars (bilinçaltı temizliği”) ve EFT tekniklerini de kapsayan “yaşam koçluğu”  eğitimi ve ,ayrıca “ho’oponopono” eğitimi aldı.

 

Lotus Kadınlar Kulübünde Seda Diker’le uzun süre  ilişkiler, flört, feminen ve maskulen yönlerimiz,evlilik aşk,  Aile,  dişilik,  tüp bebek, bereket, fobiler ,   ve benzeri alanlarda regresyon çalışmaları yapmıştır ve ayrıca workshoplarına katılmaktadır,

Erdoğan Şemsiyeci’nin     “Aile Dizimi” eğitimlerine katılmaktadır

 

BİLYAY (insanlığı birleştiren bilgiyi yayma vakfı)nda psikolog Bilun Armağan ile iki yıl psikodrama çalışmaları organize etmiş ayrıca Banu Birtek ile “Aile dizimi”  konusunda bir yıl boyunca çalışmaları organize etmiş ve katılmıştır.

 

27 yıldır Metapsisik Tetkikler ve İlmi Araştırmalar Derneği’nin gönüllü üyesi olup, halihazırda Bilyay Vakfı’nın da yönetim kurulu üyesidir.

Ruh ve beden psikolojisi-rüyalar-evrende zeki hayat-sembolizm-mitoloji-sanat- Şamanizm-ölüm ve ötesi-dünyadışı yaşam-regresyon-atalar- gibi insan ruhunu ilgilendiren bir çok konuda konferanslar vermiş, ruh ve madde dergisinde yazılar yazmıştır.

META FM radyosunda 4 yıl boyunca sanat ve ötesi- evrende zeki hayat-masallar-ezoterizm-metafizik- parapsikoljik - sembolizm konularında programlar hazırlamış ve aynı zamanda sunuculuk yapmıştır,MSÜ Devlet Konservatuvarı tiyatro bölümünden mezun olup drama alanındaki bilgisini insan ruhunun gelişimi için değerlendirmiş, bir çok sinema tv filminde ve tiyatro oyununda profesyonel oyunculuk yapmış ve hala yapmaktadır. Başrol oynadığı son iki filmi “Hazan Mevsimi – Bir Panayır Hikayesi” ve “ Misafir” filmi Türkiye ve Dünya festivallerinde de çeşitli önemli ödüller almıştır.

İnsan ruhuna ve onun dramatik serüvenine duyduğu derin merak, sanat ve psikoloji alanında yaptığı çalışmalarına devam etmektedir.

2.png
m1-1.png
Whatsapp-icon.png
bottom of page